Новости

„OLAPLEX“ ЧУДО НА ЧУДАТА

Олаплекс е чудесен производ кој направи револуција во целиот свет . Веќе секој фризер во светот неможе да замисли да работи без употреба на Olaplex бидејќи со неговата употреба се подобрува влакното при хемиско третирање на косата како што е бланширање,нијансирање ,шатирање ,боење и други промени на косата а исто така е врвен во обнова на влакното при употреба како третман за лекување.

Овој производ овозможува спојување на дисулфидните сумпурни мостови на влакното ,тоа може да се каже дека со боење или со употреба на бланж се додава дирекно во смесата и при апликација на влакното паралелно го обновува . Олаплекс е најдобрата иновација за нега на косата што постоела до сега,тој е неверојатен кога се работи за големи трансформации на косата каде што е потребно хемиски третирање на косата по неколку пати или за промена на боја од темна до посветли тонови како што се пример голем број на познати личности во светот .

Олаплекс во себе не содржи силикони ,масло ,алдехиди,парабени и глутени.

Read more

SENSCIENCE

SENSCIENCE Liquid Luxury ***** е престижна колекција за нега на коса произведена од страна на Shiseido Labоratories. Препуштете ја грижата за здравјето и изгледот на вашата коса на Senscience колекцијата која се состои од голем избор на ексклузивни шампони, регенератори, третмани и производи за обликување кои се наменети за подобрување на структурата и хемискиот состав на влакното, обезбедувајќи подобар квалитет на косата.

SENSCIENCE е иднината за нега на коса, богата формула со благ и мек мирис, произведена со најмодерна технологија. VITALOCK-6 комплексот претставува иновативен спој на антиоксиданти, витамини, минерали, шеќери, липиди и протеини кои со заедничко делување придонесуваат за обновување на косата, одржувајќи ја нејзината влажност и цврстина. VITALOCK-6 делува на секое влакно во неговата внатрешност, овозможувајќи ревитализација и заштита на косата од штетни и надворешни влијанија.

Резултат? Здрава, свиленкаста, мека, сјајна и цврста коса. Токму онака како што заслужувате. Колекцијата SENSCIENCE Liquid Luxury ***** ќе ги задоволи сите ваши барања во поглед на изгледот и квалитетот на вашата коса и ќе помогне Вашата внатрешна убавина да блесне. Оваа колекција е раскош кој едноставно мора да и го дозволите на вашата коса.

C.P.R. – ТРЕТМАН ЗА ЛЕКУВАЊЕ (ОБНОВА) И НЕГА НА КОСА

Ц.П.Р е интензивен професионален третман кој продира и делува длабоко во косата, посебно наменет за исклучително оштетена и сува коса. Со негово користење косата се обновува, зајакнувајќи го секое влакно, таа добива сила и подолготрајна заштита. Ц.П.Р на косата и ги враќа сите хранливи состојки кои и се потребни, ја изедначува PH вредноста и ги спојува сите прекинати делови во внатрешноста на влакното. Овој третман претставува терапија за коса и е единствен патентиран производ кој делува длабоко во внатрешноста на влакното со микро честички за пренесување на хранливите состојки.

Read more

Интервју со Перица Ивановски

Интервју со Перица Ивановски


Read more

Матурска понуда за фризура и шминка

Read more

Козметика на раце и нокти

Козметика на раце и нокти:

  • маникир 300 ден.
  • спа маникир 1000 ден.
  • француски маникир 400 ден.
  • продолжување (наливање) на нокти  1 200 ден.
  • гел на природни нокти 1000 ден.
  • гел  (shell) лак  550 ден.
  • сополиш техника 600 ден.
  • цртање на еден нокт 100 ден.
  • корекција на еден нокт 100 ден.Read more